Megfelelő számítástechnikai kapacitás birtokában csodálatos távlatok nyílnak meg előttünk; a széles körű diagnosztikus lehetőségek mellett nagyon fontos, hogy – mivel utólagos képfeldolgozásról van szó – a pácienst nem terheljük hosszadalmas vizsgálati idővel, akár felöltözve, mellettünk ülve, az orvossal együtt tekintheti át a képeket.
Néhány ezek közül:
- A memóriában eltárolt képeket a tér három tengelyében megforgathatjuk, tehát ami kezdetben hátul volt, így kiesett a látóterünkből, szemből is jól láthatóvá válik.
- A képekről kivághatunk zavaró részeket (pl. a magzat elől eltüntethetjük a méhfalat).
- Mivel térbeli képről van szó, az egyes árnyékok kiemelhetnek vagy eltüntethetnek fontos részleteket; állíthatjuk az árnyékokat, de utólagosan megvilágítást is adhatunk a képhez.
- Kiválaszthatjuk, hogy a felszíni struktúrákat tanulmányozzuk, vagy ezeket a háttérbe szorítva, röntgen-szerűen a csontokra irányítjuk figyelmünket.
- A felszíni részeket teljesen „átlátszóvá-transzparenssé” tudjuk tenni, így térben is megnézhetjük pl. a magzat agykamráit.
- A tetszőleges, a valóságban görbült, így nehezen tanulmányozható felszíneket mintegy kiteríthetünk, így pl. a teljes méhnyálkahártya egy képen látható. Ez meddőségi kivizsgálásoknál felbecsülhetetlen, pl. egy méhnyálkahártya polypus pontos megítéléséhez nyújt nagy segítséget; ugyanez a mód alkalmat ad arra, hogy a magzati gerincet egy néhány másodperces adatgyűjtést („szkennelést”) követően minden irányból, egyben megnézzük, vagy egyenként megvizsgáljuk a csigolyákat, nem terhelve a kismamát hosszadalmas vizsgálattal.
- A módszer segítségével elkerülhetjük az altatásban, kórházi felvétel során végzett diagnosztikus méhtükrözést (hiszteroszkópiát), különösen, ha ultrahanggal jól látható kontraszt anyagot juttatunk be a méh üregébe.
Tomografikus ábrázolás: a vizsgálat során lehetőség van arra, hogy a gép tetszőlegesen meghatározható vastagságú metszeteket készítsen a vizsgálandó objektumról;
Áramlási vizsgálatok: a hagyományos áramlási vizsgálatokhoz (Doppler) képest lehetőség van az érhálózat térbeli megjelenítésére; sokkal könnyebben felismerhető így a melléklepény vagy egy esetleges köldökzsinór-csomó. Nagyon pontosan feltérképezhető a daganatok érhálózata is, ezzel jelentősen megkönnyíti a műtétek tervezését.